• "

צור קשר

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

נושא

תוכן ההודעה

הדמיית שיער על צלקת

צלקות, כתמי לידה, פצעים כרוניים, הם קשיים שרבים מאיתנו מתמודדים איתם. אופציות של קעקוע אינן תמיד זמינות או רצויות כאשר מדובר על צלקות באיזור שונים של עורף והראש. ביצוע ניתוחים להעלמת צלקות או טשטוש צלקות הינם יקרים ביותר ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו לבצע ניתוח יקר זה. שיטה נוספת ופחות אהובה היא להניח פלסטר או כל אגד אחר לטובת הסתרת הצלקת.

אבל האם קיימות שיטות נוחות, יעילות ואסתטיות יותר אשר יכולות לעזור לנו לקיים אורך חיים איכותי ונעים יותר, מבלי לשלם סכומים אסטרונומיים ומצד שני, מונעים את הצורך בשימוש בחלופות מביכות ובלתי רציונאליות כמו פלסטר או תחבושות וקעקועים אשר במקרים רבים אינם מתאימים ורצויים באזור זה ובכלל.

האם הדמיית שיער על צלקת היא פעולה כואבת?

ביצוע תהליך של הדמיית שיער על צלקת לא אמורה לכאוב, תלוי באיזה שלב של טריות נמצאת הצלקת , האם קיימים תפרים, תפרים שיש להוציא והאם קיימים פצעים פתוחים. במקרים של פצעים פתוחים חל איסור חמור לביצוע ההדמיה, כיוון שזו עלולה לגרום לזיהומים, הן למטופל והן למטפל, כתוצאה מהמגע עם דם קרוש וכזה שטרם התייבש. זאת ועוד, נגיעה עמוקה כמו בתהליך זה עלולה להכאיב למטופל.

במקרים אחרים, בהם הצלקת כבר אינה טרייה ואינה מכאיבה, אין כל מניעה לביצוע הדמיית שיער בקרקפת או בכל מקום אחר ובלבד שהצלקת כבר אינה טריה וכי הפצע בה סגור באופן שלם. במקרים כאלה, הדמיית שיער אינה אמורה לכאוב ובמקרים של רגישות קיימת אופצייה לביצוע אלחוש שיטשטש את העקצוצים.

האם מותר לעשות הדמיית שיער על צלקת טרייה?

לא. קיים איסור חמור לביצוע הדמיית שיער על צלקת טרייה, כתוצאה מסיכונים של זיהומים, כאב והשלכות בריאותיות על המטופל והמטפל כאחד. גם אם הדבר מציק ובלתי נעים, יש להמתין עם הדמיית השיער עד לזמן מסוים ולבצע את הבדיקות הרצויות מבחינת רגישותו של המקום וטריותה של הצלקת מבחינת הפצע וטריותו של הפצע מחשש מפני פגיעה בריאותית, חיידקית וזיהומית לשני הצדדים וללקוחות האחרים, על אף,העובדה שמדובר במחט מתחלפת.

הדמיית שיער על צלקות בראשהאם קיימים סיכונים בעת הדמיית שיער על צלקת ומהם?

כפי שציינו, לא קיים כל סיכון לביצוע הדמיית שיער לצלקת במידה וזו כבר החלימה לחלוטין ואין כל פצעים פתוחים. הדמיית שיער במקרים של פצעים פתוחים עשויה לגרום לזיהומים, דלקות, עיוות נוסף של עור הקרקפת/הראש ולסיכונים בריאותיים מרחיקי לכת, ובמקרה הפחות גרוע לתחושה בלתי נעימה בטיפול בקרקפת שלא החלימה דיי הצורך.

מהם השלבים של הדמיית שיער על צלקת וכיצד היא תורמת לאיכות החיים?

הדמיית השיער תורמת באופן משמעותי לאיכות החיים לבעלי צלקות כתוצאה ממניעת המבטים ומניעת מקרים של מבוכה. גברים בעלי צלקות על הראש אמנם יכולים לחבוש פאות אבל מדובר בפתרון לא נוח ואפילו מגרד. הדמיית שיער על צלקת מעניקה פתרון מושלם אשר יוצר צפיפות משתנה, בהתאם ללקוח ולסוג העור, ומסתירה באופן יעיל
ביותר את קיומה של הצלקת ממרחק קצר ביותר.

שאלות ותשובות נוספות על טיפולי הדמיית שיער