• "

צור קשר

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

נושא

תוכן ההודעה

מניעת נשירת שיער אצל גברים

שיער הראש מהווה תפקידים רבים בגוף האדם. החל מהגנה על הקרקפת מפני גשם ועד למראה חיצוני אסתטי ומרשים. השיער מהווה מעין מסגרת לפנים ומעניק להן אישיות ואופי ייחודי. בקרב גברים ידועה תופעה נפוצה של התקרחות. תופעה זו יכולה להתחיל בגילאי החמישים והשישים אולם בין בעלי הנטייה הגנטית להתקרחות יכולה תופעה זו להתחיל אפילו בגילאי העשרה. ההתקרחות מסבה המון עגמת נפש לגברים בגילאים שונים ולא בכדי הומצאו לא מעט שיטות להתמודדות עם תופעת ההתקרחות.

השתלות שיער למניעת התקרחות

ישנם שני גורמים עיקריים להתקרחות גברית.

גנטיקה

האחת היא גנטיקה. חוקרים כיום יודעים כי לא די בגן אחד להעברת הנטייה להתקרחות אולם גם בין מספר גנים שונים מדובר בגן אחד עיקרי הגורם לנטייה זו. במידה ולאדם יש רקע משפחתי של התקרחות אזי סביר להניח שגם הוא יכיר את התופעה מקרוב. במקרים אלו כמעט ולא ניתן למנוע את ההתקרחות אלא באמצעות ניתוח להשתלת שיער או באמצעות זקיקי שיער נמדמים מראה שיער שופע.

הורמונים

גורמים אחרים לתופעת התקרחות בקרב גברים הינם הורמונליים. חוקרים מגלים כי הורמון הטוסטוסטרון למעשה משפיע משמעותית על תופעת ההתקרחות בקרב גברים בגילאים מסוימים. למעשה, 90% ממקרי ההתקרחות הינם תוצאה של גורם הורמונאלי. הגורם נקרא דהידרו ונוצר על ידי אנזים 5 אלפא רדוקטז. הורמון זה פעיל בדוף באופן הדרגתי ולכן לא ניתן לראות התקרחות ביום אחד. לאט לאט הופך השיער דל וחלש, מועט וקצר יותר. טיפול מיידי בתופעת ההתקרחותעוד בתחילתה יכול לסייע במניעתה. אולם במידה ושלב ראשוני זה עבר כבר לא ניתן להציל את השערה.

גורמים נוספים להתקרחות

לא רק הגורמים הביולוגיים אחראיים לתופעה שנואה זו על ידי גברים. ישנם גורמים נוספים שביכולתם לזרז ולהאיץ את תופעת ההתקרחות, להחמיר אותה ולהשפיע עליה משמעותית.

לחץ וחרדה

לחץ משמעותי מתמשך, חרדה או מתח, עומס בעבודה או במשפחה, מתחים במערכות יחסים, טראומות או מצבים נפשיים קשים – כל אלו משפיעים משמעותית על ההתקרחות ועלולים להאיץ אותה באופן ניכר. יצירת בטחון רגשי יכולה למתן באופן משמעותי את תהליך ההתקרחות.

תזונה בעייתית

תזונה לא מספקת הינה בין הגורמים העיקריים למחלות שונות. גם ההתקרחות עלולה להיות חריפה יותר במקרה של תזונה לא מתאימה או לא מספקת. חשוב לשמור על אכילה מזינה המעניקה לגוף את כל מה שהוא זקוק לו ובכך למנוע החרפה משמעותית בהתקרחות. כמו כן, במצבים אלו אף ניתן להיעזר בתכשירים דוגמת מינוקסי 5%.